Organizacja pracy to podstawa. Zyskaj Czas.

Doba ma 24 godziny jak możemy wpłynąć na proces usprawnienia zadań które musimy wykonać podczas całego dnia pracy. Obowiązków przybywa, tempo życia nie zwalnia. Organizacja czasu i zadań jest to klucz do przejścia najtrudniejszych chwil. Stań na chwilę i zastanów się jak możesz usprawnić swoje zadania przez automatyzacje. O tym już poniżej.

10 wskazówek, które ułatwią efektywne zarządzanie czasem w pracy

1: Wyznaczaj cel do realizacji

2: Wyznacz czas niezbędny do wykonania zadań 

3: Zaprojektuj sposób realizacji celów;

4: Kolejność działań jest bardzo kluczowa

5: Skup się na bieżącym celu i nie zawracaj uwagę na inne

6: Nie odkładaj zadania na później  

7: monitoruj efekty swojej pracy 

8: Możesz przymknąć oko na czynniki na które nie masz wpływu

9: Bądź sumienny to podstawa sukcesu realizacji zadania

10: Bądź wymagający dla siebie

Nawyk – w terminologii psychologii zautomatyzowana czynność (sposób zachowania, reagowania), którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie), (źródło wikipedia).

Jako ludzie posiadamy nawyki które sterują wszystkimi procesami w całym dniu roboczym i nieważne czym się zajmujesz. Jesteś przedsiębiorcą, pracownikiem, tancerzem, śpiewakiem. Lecz każda osoba musi organizować czas z dodatkowymi narzędziami lub bez.

Procesy w firmie możemy nazwać nawykami zautomatyzowanymi które potrzebują ciągłości w określonym czasie. Mogą one wygladać w sposób przykładowy :

  1. Odbieranie telefonów
  2. Planowanie pracy
  3. Zapis wizyty bezpośredni i pośredni w kalendarzu
  4. Potwierdzanie spotkań.
  5. Utrzymanie relacji z klientem bezpośredni i pośredni.

Pewne procesy kluczowe możemy zautomatyzować tak abyś ty mial więcej czasu na inne obowiązki, przykładowe historie :

Prowadząc salon masażu i posiadając kalendarz tradycyjny zapisujesz w nim wszystkie umówione wizyty i jesteś zobowiązany do noszenia go cały czas. Pewnego dnia miałeś tyle pracy ze wróciłeś do domu rzucając kalendarz tam gdzie zawsze, a rano wstając zapomniałeś o nim.

Prowadzisz salon fryzjerski i rownież zapisujesz wszystko w tradycyjnym kalendarzu, po całym pracowitym dniu wróciłeś/aś do domu i chciałeś/aś zapisać osobę która napisała Ci sms. A kalendarz został w pracy…..

Ile razy zdarzyło Ci się uczucie pisania krótkiego tekstu a brakowało Ci sił ?

Jest wiele kalendarzy zarządzania czasem pracy, wizytami w firmie. To nie lada gratka który wybrać i jaki miał by spełniać wszystkie wymagania. Kalendarz który ma służyć pracy, ma być prosty i czytelny o posiadać funkcjonalności które bedziemy mogli w 100% wykorzystać. Warto zastanowić się nad wymianą podstawowego kalendarza na kalendarz elektroniczny który wspomoże nas w przypomnieniach o wizytę jak i będzie prowadzić pełną ewidencje spotkań/wizyt na przestrzeni lat. Rownież odpowiedni pozwala jasno wyznaczać sobie kolejne cele,  budować relację z klientem, zaufanie które jest podstawą budowania dobrego wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.